Tokat-Reşadiye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilişim Teknolojileri Alanı 12-D Sınıfı

Tokat-Reşadiye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilişim Teknolojileri Alanı 12-D Sınıfı

Gökhan KILIÇ-Recep TÜRK

AnasayfaKapıTakvimGaleriSSSKayıt OlGiriş yap
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» Leman Sam-Kıyamam Sana
Çarş. Mart 17, 2010 5:48 pm tarafından BTA

» Leman Sam-Rüzgar
Çarş. Mart 17, 2010 5:47 pm tarafından BTA

» Komik Videolar 3
Çarş. Mart 17, 2010 5:44 pm tarafından BTA

» Komik Videolar 2
Çarş. Mart 17, 2010 5:43 pm tarafından BTA

» Komik Videolar 1
Çarş. Mart 17, 2010 5:41 pm tarafından BTA

» Leman Sam - Anladım
Salı Mart 09, 2010 6:32 pm tarafından BTA

» Alışveriş Merkezinde Kız Kavgası
Ptsi Mart 08, 2010 11:35 am tarafından BTA

» Canı Sıkılan Anket Çözmeye
Cuma Mart 05, 2010 12:29 am tarafından BTA

» Samsung B3410W Ch@t
Perş. Mart 04, 2010 11:34 pm tarafından BTA

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Forumlar
Ortaklar
bedava forum

Paylaş | 

"Artık Puan Kaybına Tahammül Yok"

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
BTA
Admin

Nerden Nerden : TOKAT/Reşadiye

MesajKonu: "Artık Puan Kaybına Tahammül Yok"   Çarş. Mart 03, 2010 11:38 pm

Trabzonsporlu Futbolcular Artık Zirve Yarışında Puan Kaybına Tahammülleri Olmadığını Söyledi.

Trabzonsporlu futbolcular Engin Baytar ve Barış Memiş, bundan sonra her maçı final olarak gördüklerini, artık zirve yarışında puan kaybına tahammülleri olmadığını söyledi.

Yunus Emre Lisesi'nde düzenlenen söyleşiye katılan genç futbolcular, öğrencilerin sorularını cevapladı. Engin Baytar, saha içerisinde çok agresif olduğu eleştirilerinin hatırlatılası üzerine, hırsının forması için verdiği mücadeleden kaynaklandığını belirtti. O anın çok farklı olduğunu anlatan başarılı futbolcu, "Çok sevdiğini bir kulüp için ter döküyorsanız o zaman saha içerisinde insanların değişmesi çok normal. Mesela bana 'çok agresifsin' diye eleştiri geliyor. Bunun sonucu benim için kötü olabilir ama saha içerisindeki ruh halimi benden daha iyi kimse bilemez. Ben öyle olmamadan da çok memnunum. Hiç bir zaman da değişmeyeceğim. Belki tepkiler olabilir ama benim için Trabzonspor bütün diğer takımlardan değerli." diye konuştu.

Trabzonspor'u çok sevdiğini dile getiren genç futbolcu, hiç bir İstanbul takımını para için Trabzonspor'a tercih etmeyeceğini söyledi. Engin, bazen çok şahsi oynadığı yönündeki soruya da şu cevabı verdi;

"Taraftar ya da maçı dışarıdan seyredenler için düşünme şansı 10 dakikadır. Ancak bizim düşünme vaktimiz 2-3 saniye. Bu süre içerisinde yanındaki adamı kollamak zorundasın, atacağın kişiye pası ayarlamak zorundasın, vuracağın topu ayarlamak zorundasın. O yüzden saha içerisinde yapılan hataları art niyetli değerlendirmemek lazım. Bilerek pas atmadığımızı ya da şahsi oynadığımızı düşünmemek lazım. Çünkü her oyuncu takımına en iyi katkıyı vermek için kendi becerilerini ortaya koymak ister. Tabi ki hatalar da olacak. Eğer hiç bir takım hata yapması bütün maçlar 0-0 biter."

ŞAMPİYONLUKTAN KOPMADIK

En büyük hedefinin Trabzonspor'da şampiyonluk yaşamak olduğunu vurgulayan Engin, liderle aralarındaki puan farkına rağmen şampiyonluk yarışından koptuklarına inanmadığını ifade etti. Genç futbolcu, şöyle konuştu;

"Açık olmak gerekirse arada 11 puanlık fark var. Ancak ne kadar puan farkı olursa olsun ben takıma inanıyorum. Halen de şampiyonluktan koptuğumuzu düşünmüyorum."

Son 3 maçta kaybettikleri 6 puanın değerin şimdi daha iyi anladıklarına değinen Engin, "Bunun bize ne kadar zarar verdiğinin farkındayız. Bundan sonra puan kaybına tahammülümüz yok. Her maçı final gibi görüyoruz. Çünkü kaybettiğimiz her puan bizi şampiyonluktan uzaklaştırıyor. Bu hafta sonu oynayacağımız Gençlerbirliği maçını da bu anlayışla oynayıp kazanmak istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Almanya'da da futbol oynayan Engin, Avrupa ile Türkiye arasındaki futbol anlayışı farkını da dile getirken, "Orada mağlup olduğunuz bir maçtan sonra bile dışarıda çok rahat gezebilirsiniz. Ama Türkiye'de bu böyle değil. Mesela Trabzon'da berabere kaldığımız bir maçtan sonra bile dışarı çıkmaya çekiniyorsunuz. Ben Avrupa ile Türkiye arasındaki tek farkın mantalite olduğuna inanıyorum." diye konuştu.

BARIŞ MEMİŞ

Bordo - mavili takımın genç yeteneklerinden Barış Memiş de şampiyonluk şanslarının az olsa da Türkiye Kupası'nı kazanacaklarına olan inancını dile getirdi.

Genç futbolcu, A takıma alınmasının yaptığı çıkış sonrası yaşadığı düşüşün nedenlerinin sorulması üzerine, "Eskiden gayet iyiydim, çünkü kendi yaşıtlarımla oynuyordum. Seviye yükseldikçe kendinden daha büyük ve tecrübelilerle oynuyorsun. İster istemez bir tedirginliğin oluyor. Bu seviyeye iyi ayak uydurman lazım. Ben her şeyin kendiliğinden geleceği yanılgısına düştüm. Bu da benim bocalamama neden oldu. Ancak yaşım daha çok genç, bu hatayı bu yaşta anlamam iyi oldu. Bu yaşımda bazı şeylerin farkına varabilmek benim için büyük bir şans. Eskiye göre daha çok çalışıp daha iyi olmaya çalışacağım, çünkü başka şansım yok." değerlendirmesini yaptı.

Trabzonspor'un hedefinin her zaman şampiyonlu olduğunu belirten Barış, ancak bu sezon yaşadıkları bazı şansızlıklardan dolayı bu hedeften uzaklaştıklarını kaydetti.

Şampiyonluğu çok fazla telaffuz etmek istemediklerini anlatan genç futbolcu, her maça teker teker baktıklarını ve gidebilecekleri en iyi yere kadar gitmeyi hedeflediklerini söyledi. Şampiyonluğu biraz uzak gördüğüne işaret eden Barış, "Ancak kupayı kazanabileceğimize inanıyorum. Ligi şuanda bizim için ikinci sırada geliyor. Ama kupayı kesin alacağımıza inanıyorum. Futbolda kesin konuşmamak lazım ama bunu başarabileceğimize inanıyorum. Çünkü tutunabileceğimiz tek dalımız şuanda kupa." dedi.

Barış, Türkmenistan'da düzenlenen Başbakanlık Kupası'nda en değerli futbolcu seçilmesiyle ilgili de şunları söyledi:

"Orada oynayıp iyi bir performans sergilemem benim adıma mutluluk verici. Daha önceki 3 turnuvada da en değerli oyuncu seçilmiştim. Bu ilk olmadığı için çok fazla heyecanlanmadım. Ama ödülü elime aldığım zaman 'inşallah ileride kupayı da kazanırız' diye düşündüm."

Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener başta olmak üzere yöneticileri, hocaları ve arkadaşlarının kendisini tebrik ettiğine değinen Barış, "Hepsine verdikleri bu destekten dolayı teşekkür ediyorum. Bana bu yaşımda böyle destek olanları mahcup etmemek için çok daha fazla çalışacağım. Formayı bekliyorum ve aldığımda da kimseye kaptırmayacağım." diye konuştu.
http://resadiye-eml.yetkinforum.biz

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» YİĞİT "HALİME NE OLUR GİTME"